Przedszkole terapeutyczne

Obecnie rodzi się coraz więcej dzieci z różnymi schorzeniami, wadami wrodzonymi, jak również obciążonymi neurologicznie z powodu trudnego porodu. Liczba placówek publicznych oferujących miejsca da takich dzieci jest niestety mocno ograniczona, jak również nie zawsze te placówki oferują terapie ilościowo i jakościowo dla nich dostosowane. Placówek prywatnych jest jeszcze mniej, a rodziców, wystarczająco obciążonych finansowo z powodu koniczności leczenia, rehabilitacji swoich dzieci, zwyczajnie często nie stać na takie przedszkole.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć miejsce wyjątkowe dla wyjątkowych dzieci. Pragniemy podkreślić, że nasze przedszkole będzie stworzone dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, a więc co najmniej z dwoma rodzajami niepełnosprawności, czyli np. niepełnosprawnością ruchową w powiązaniu z intelektualną. Będziemy przyjmować również dzieci chore na epilepsje. Opieka nad takimi maluchami jest dla rodziców często bardzo wyczerpująca, zazwyczaj nie pozwala podjąć im żadnej pracy, nawet na część etatu. Wiemy, że podjęcie pracy przez mamy tych wyjątkowych dzieci bywa ich marzeniem nie tylko z powodu możliwości poprawy sytuacji finansowej w gospodarstwie domowym, ale również zaspokoi ich potrzeby emocjonalne i da radość z powodu możliwości obcowania z ludźmi.

Oczywiście kluczowe będzie zapewnienie naszym przedszkolakom terapii na najwyższym poziomie i w naszym przypadku nie są to puste słowa. Ponieważ naszymi podopiecznymi będą głównie dzieci niechodzące, słabo chodzące oraz niemówiące, stawiamy przede wszystkim na wysoki poziom rehabilitacji ruchowej oraz zajęć logopedycznych i komunikacji alternatywnej. Będziemy zatrudniać najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Wszyscy nasi pracownicy zostaną przeszkoleni w dziedzinie komunikacji alternatywnej, aby móc porozumiewać się z dziećmi niemówiącymi. Jest to bardzo ważne, aby dzieci, mimo swoich ograniczeń, były w stanie porozumiewać się, a tym samym być jak najbardziej samodzielne.

Chcemy zakupić najlepszy sprzęt rehabilitacyjny do naszego przedszkola. Oprócz fizjoterapii, zajęć logopedycznych, psychologicznych, itp, planujemy prowadzić trening słuchowy Tomatisa, terapię Biofeedback, mikropolaryzację mózgu.

Dzięki współpracy z renomowanym warszawskim ośrodkiem prowadzącym terapię hiberbaryczną, będziemy jedynym przedszkolem w Polsce wykorzystującym tlenoterapię dla swoich podopiecznych.

W naszym przedszkolu znajdzie miejsce dwadzieścioro dzieci podzielonych na czteroosobowe grupy. Placówka będzie czynna w godzinach 8-17. Aktualnie zaczynamy remont przestronnego domu na warszawskiej Białołęce, w którym znajdować się będzie nasze wyjątkowe miejsce.